В Києві пройшов 3-денний практичний семінар для мультидисциплінарних реабілітаційних команд центрів національної мережі RECOVERY, заснованої Віктором та Оленою Пінчуками. Освітні проєкти – це один із важливих напрямків проєкту RECOVERY на шляху до розвитку реабілітології України.
Це вже третій освітній захід для медичних фахівців, проведений в рамках проєкту. Цього разу під час триденного тренінгу «Особливості психологічної взаємодії медичного персоналу з військовослужбовцями» фахівці реабілітаційних центрів RECOVERY дізнавалися про правила та техніки комунікації під час роботи з військовими та їх родинами, а також як зробити перебування наших героїв та героїнь у реабілітаційних центрах комфортним не лише фізично, а й психологічно.
«Освітня компонента є одним із пріоритетних напрямків проєкту RECOVERY. Проводячи семінари, практичні майстеркласи, тренінги, ми прагнемо, щоб наші фахівці якомога швидше опанували всі ті можливості, які надає їм обладнання, вивчили у тому числі комунікативні нюанси в роботі з військовими. Сподіваємося, що все це дозволить мультидисциплінарним командам наших центрів швидко і з найкращим результатом відновлювати наших героїв та героїнь», – зазначила Світлана Гавриленко, менеджерка проєкту RECOVERY.
В усіх реабілітаційних центрах національної мережі RECOVERY з пацієнтами працюють мультидисциплінарні команди, які складаються з лікарів фізичної реабілітаційної медицини, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, масажистів, асистентів, логопеда та психолога тощо, залежно від потреб кожного пацієнта. Завдяки інноваційному обладнанню центрів та високій кваліфікації наші фахівці допомагають нашим героям та героїням ефективно та швидко відновлюватися.
Близько 40 фахівців центрів національної мережі RECOVERY отримали знання з теорії психологічної комунікації з військовими, дізналися про практичний досвід провідних психологів, а також обмінялися думками, поділилися власними ідеями та досвідом.
«Мені було дуже цікаво дізнатися про інші, нові для мене, алгоритми роботи з військовослужбовцями, в тому числі з тими, хто зазнав важких травм, ампутацій. На семінарі військові психологи нам з власної практики розповідали про конкретні випадки. Я дуже багато взяла для своєї подальшої роботи. Перше, що я зроблю, коли повернуся до роботи – обговоримо з керівництвом медичного закладу, в котрому я працюю, важливість впровадження програм навчання для молодшого та середнього медичного персоналу – аби всі, а не лише психологи, розуміли як правильно комунікувати з військовими та їх сім’ями», – розповіла слухачка, психолог Дніпровської обласної лікарні ім. Мечнікова Лілія Дегтярьова,
«Ідея цього тренінгу – показати медичним фахівцям реабілітаційних центрів RECOVERY як взагалі відбувається процес психології у військовослужбовців від самого початку – з моменту, як вони пішли на війну. Що з ними відбувається під час проходження військової служби, у випадках, коли вони отримують поранення. Що з ними відбувається, коли вони знаходяться у реабілітаційних центрах. Важливо аби медичні фахівці розуміли як правильно комунікувати аби не зашкодити їм», зазначив Тарас Карамушка, психолог, викладач тренінгу, співзасновник фонду «Внутрішня сила нації».