Захисників і захисниць України, які відновлюються після поранень, відвідали засновники національної мережі RECOVERY Віктор та Олена Пінчуки. Розвиваючи найбільший проєкт, спрямований на реабілітацію військових в Україні, подружжя філантропів поспілкувалося про нагальні потреби воїнів, які відновлюються після поранень у київському центрі RECOVERY.
Столичний центр було відкрито одним із перших весною 2023 року в межах національної мережі RECOVERY. Рік по тому проєкт на підтримку Сил безпеки й оборони є найпотужнішою українською ініціативою і налічує вже 12 центрів, у яких отримали безоплатні послуги з медичної реабілітації 12 тисяч військових. До зими 2024/2025 Віктор та Олена Пінчуки планують розширити мережу до 18 центрів, де зможуть відновлюватися 25 тис воїнів щороку.
«Ми знаємо, що більшість наших героїв після відновлення в центрах мережі пішли воювати, і це наш — мій із дружиною, усіх лікарів, усіх центрів — внесок у спільну боротьбу. Через рік після запуску ми можемо констатувати, що проєкт розвивається потужно, у правильному напрямку. Тепер ми думаємо про наступний крок, що робити далі. До зустрічі з військовими у нас була одна гіпотеза — і сьогодні вона підтвердилася — що одним із пріоритетних напрямів для наступних кроків має бути психологічна реабілітація», — зазначив Віктор Пінчук, засновник проєкту RECOVERY.
Під час візиту військові неодноразово наголошували на важливості кваліфікованих кадрів у реабілітації, оскільки саме вони є рушійною силою для багатьох під час відновлення. Також було підкреслено значущість психологічної реабілітації як надважливого аспекту для відновлення після поранень.
«Під час таких зустрічей ми маємо можливість безпосередньо спілкуватися з пораненими військовими, чути їхні історії та дізнаватися про нагальні потреби наших героїв і героїнь. Це дозволяє нам краще розуміти різні проблеми, щоб допомагати в їх вирішенні. Кожна така зустріч із нашими захисниками надзвичайно важлива для нас, вона надихає продовжувати працювати над нашими програмами», — резюмує Олена Пінчук, засновниця проєкту RECOVERY.
Психологічна реабілітація є невід’ємною складовою всіх центрів RECOVERY, у кожному з яких працюють мультидисциплінарні реабілітаційні команди. До них, зокрема, входять і фахівці з ментального здоров’я. Торік задля підвищення їхньої кваліфікації в рамках мережі було запущено навчальний напрям «RECOVERY Сексуальне життя». Це курс для психологів, які працюють із пораненими українськими військовими, щоб допомогти їм відновити своє сексуальне й особисте життя.
Освітня компонента є одним із пріоритетів RECOVERY. У рамках освітніх заходів мережа звертає особливу увагу на психологічні аспекти взаємодії лікарів із військовиками та членами їхніх родин — аби впевнитися, що час, проведений у реабілітаційному центрі, корисний не лише фізично, а й психологічно.
На сьогодні 2000 лікарів уже взяли участь у різноманітних подіях, спрямованих на підвищення кваліфікації. У 2024 році було анонсовано понад 80 освітніх подій, а це вебінари, тренінги, конгреси, конференції та закордонні стажування в провідних європейських реабілітаційних центрах: у Латвії, Норвегії, Австрії.