27 липня у Києві відбувся Перший міжнародний медичний конгрес з військової медицини та ментального здоров’я, організований Міністерством оборони України. Захід, який відвідали Президент України, Перша леді та керівництво держави, об’єднав провідних фахівців задля покращення медичних умов для Збройних Сил України.
Міністр оборони України Рустем Умєров зазначив: «Наша мета — забезпечити оптимальну реабілітацію залежно від того, чи людина повертається у стрій, чи інтегрується в цивільне життя. Це наші пріоритети, наше завдання, яке ми будемо втілювати швидко, оскільки від цього залежить життя і здоров’я кожного нашого захисника».
На конгресі керівниця всеукраїнської мережі RECOVERY Світлана Гриценко презентувала спільний проєкт із Міністерством оборони. Новий інноваційний центр RECOVERY стане найбільшим у національній мережі.
«Уже наступної зими ми плануємо відчинити двері найбільшого центру в межах RECOVERY. Він розміститься одразу на п’яти поверхах одного з ключових шпиталів Київщини та зможе надавати допомогу понад 100 військовим одночасно», — поділилася планами Світлана Гриценко.
Під час заходу також обговорювали питання ментального здоров’я та сексуального відновлення поранених, з урахуванням досвіду США, Ізраїлю та Великобританії, а насамперед — важливість особливого підходу до українських реалій. На дискусійній панелі Ольга Сердюк, директорка Фонду Олени Пінчук розповіла, зокрема, про проєкт «RECOVERY. Сексуальне життя», який реалізується в межах мережі реабілітаційних центрів RECOVERY.
«Ми раді, що на заході, ініційованому Міністерством оборони, уперше на державному рівні прозвучала тема сексуальної реабілітації як невідʼємної частини відновлення військовиків та їхнього повернення до повноцінного життя», — зазначила директорка Фонду Олени Пінчук Ольга Сердюк.
Освітній напрямок є одним із пріоритетів проєкту RECOVERY. У рамках освітніх заходів проєкт звертає особливу увагу на психологічні аспекти взаємодії лікарів із військовиками та членами їхніх родин — аби впевнитися, що час, проведений у реабілітаційному центрі, корисний не лише фізично, а й психологічно. На сьогодні майже 2 000 лікарів уже взяли участь у різноманітних подіях, спрямованих на підвищення кваліфікації.