В рамках освітньої компоненти національного проєкту Віктора та Олени Пінчуків RECOVERY в Києві відбулися тренінги у «Школі практичної фізіотерапії».
Учасниками тренінгів стали 26 лікарів фізичної реабілітаційної медицини з партнерських медичних закладів проєкту RECOVERY з Києва, Львова, Вінниці, Одеси та Дніпра. Під час тренінгу учасники ознайомились із широким колом практичних питань, пов’язаних із передовими доказовими технологіями фізичної реабілітації, зокрема використанню методів апаратної фізіотерапії в лікуванні бойових травм. Окрім лекційних занять, увазі слухачів було представлено приклади застосування різних фізіотерапевтичних методів в конкретних клінічних випадках, проведено серію практичних майстер-класів із використання обладнання для реабілітації.
Практичним досвідом з колегами ділилися спікери: Сергій Бучинський, Віце-президент Всеукраїнської асоціації фізичної медицини, реабілітації та курортології, Віце-президент Української академії реабілітації та здоров’я людини, завідувач відділення відновного лікування та фізіотерапії КНП КДЦ Шевченківського району м. Києва та Сергій Дереповський, директор медичного центру «Ліберті Студіо», ортопед-травматолог, спортивний лікар.
Окрім того, команди інноваційних центрів реабілітації для поранених військових RECOVERY з різних регіонів України вже налагоджують активну взаємодію та формують реабілітаційну спільноту. Представники команди нашого майбутнього центру RECOVERY у Київській області відвідали нещодавно відкритий центр у Дніпрі. Вони познайомилися з організацією роботи відділення фізичної реабілітаційної медицини та з досвідом команди відділення щодо реабілітації поранених військовослужбовців. Кияни отримали корисні практичні поради від дніпровських колег. Повернулися натхненними та сповненими планів. Відкриття центру Recovery у Київській області заплановане на травень цього року.
Нагадаємо, у жовтні 2022 року Віктор та Олена Пінчуки започаткували національний проєкт RECOVERY, метою якого є реабілітація, допомога в протезуванні та лікуванні тяжкопораненим під час війни.
Проєкт RECOVERY сфокусується на наступних напрямках:
- створення національної мережі реабілітаційних центрів для поранених військових;
- реабілітація військових у партнерських приватних медичних клініках;
- відправлення тяжкопоранених військових та цивільних для складного протезування за кордон.
- освітні програми міжнародного рівня для медичних фахівців центрів RECOVERY.
До кінця поточного року буде створено 10 реабілітаційних центрів національної мережі RECOVERY на базі державних медичних закладів у Вінницькій, Дніпропетровській, Київській, Львівській, Одеській, Рівненській, Хмельницькій, Черкаській, областях.
Центри RECOVERY будуть оснащені сучасними апаратами для фізіотерапії, а також спеціальними обладнанням для фізичної реабілітації. На даний момент ведеться робота з проєктування реконструкції й ремонту приміщень та придбання найсучаснішого обладнання для реабілітаційних центрів.
Загалом в усіх центрах RECOVERY можуть проходити реабілітацію 11 000 пацієнтів на рік.