В Одесі на базі реабілітаційного центру національної мережі Recovery, заснованої Віктором та Оленою Пінчуками, стартувала освітня програма – триденний семінар з майстер-класами для мультидисциплінарних реабілітаційних команд партнерських центрів Recovery. Захід «Доказова фізична та реабілітаційна медицина» був направлений на отримання нових та вдосконалення наявних знань українських спеціалістів з доказової медичної реабілітації.
Понад 130 лікарів центрів національної мережі Recovery отримали під час семінару новітні знання з реабілітації, а також взяли участь у практичних майстер-класах на найсучаснішому обладнанні щойно відкритого центру Recovery в Одесі. Серед запрошених доповідачів — досвідчені українські реабілітологи, а також фахівці, які вже встигли опрацювати новітнє устаткування в центрі національної мережі Recovery у Дніпрі.
Перший день семінару в Одесі відвідав засновник проекту, бізнесмен Віктор Пінчук. Він зазначив, що крім створення національної мережі інноваційних реабілітаційних центрів Recovery для відновлення військових, метою є розбудова реабілітаційного напрямку медицини в Україні в цілому, велика увага приділятиметься навчанню мультидисциплінарних реабілітаційних команд, адже від кваліфікації фахівців залежить якість і терміни відновлення поранених захисників і захисниць.
«Наше завдання — максимально швидко та якісно допомагати військовим. Наші захисники та захисниці мають бути впевненими в тому, що тут у тилу про них будуть турбуватися та робити все, аби максимально відновити їхнє здоровʼя. Саме тому ми з моєю дружиною Оленою вирішили розвивати напрям реабілітації в Україні та медиків-реабілітологів зокрема. Раніше українські спеціалісти мали обмежений досвід роботи, але найближчим часом в нас будуть найкращі фахівці, які зможуть ділитися своїми знаннями з іноземними колегами», — зазначив засновник проєкту RECOVERY Віктор Пінчук.
Реабілітаційні заходи дають військовим шанс відновитися, забезпечуючи їм необхідну підтримку у процесі одужання. Адже одним із завдань проєкту RECOVERY є допомога захисникам інтегруватися в суспільство після травматичного досвіду.
«Сучасна реабілітація військових потребує максимальних знань, навичок, апаратури та тренажерів. Та без навчених спеціалістів навіть найкраще обладнання не буде виконувати свої функції, тому ми маємо передавати медичний досвід, ділитися знаннями та вибудовувати розуміння з реабілітації поранених пацієнтів», — розповів учасник семінару Олександр Агранов, лікар фізичної та реабілітаційної медицини центру Recovery.
У планах освітньої програми проєкту Recovery й надалі проводити підготовку лікарів-реабілітологів, а також організовувати міжнародні освітні програми з обміну досвідом з фахівцями країн-партнерів.
Основна мета проєкту RECOVERY — розбудова реабілітаційного напряму медичної допомоги військовим в Україні. Проєктом передбачено: створення національної мережі реабілітаційних центрів для тяжкопоранених, міжнародні освітні програми для фахівців-реабілітологів, складне протезування військових за кордоном у випадках, коли це неможливо в Україні, а також надання якісної реабілітації військовим у приватних партнерських клініках.
Станом на сьогодні в Одесі та Дніпрі відкрито два інноваційних реабілітаційних центри для поранених військових національної мережі RECOVERY. Військові пацієнти вже проходять необхідне лікування на найсучаснішому обладнанні. Протягом поточного року національна мережа інноваційних реабілітаційних центрів RECOVERY включатиме 10 центрів на базі державних медичних закладів у Вінницькій, Дніпропетровській (2 центри), Київській, Львівській, Одеській (2 центри), Рівненській, Хмельницький та Черкаській областях. Понад 11 тисяч пацієнтів на рік зможуть отримати реабілітаційну допомогу в центрах RECOVERY.